logo-200

Diamentowa Droga

Diamentowa Droga

Diamentowa Droga/Diamentowe Podejście – Diamond Approach (A. H. Almaas) jest to nauczanie integrujące różnorodne nauki mistyczne, sufizm, buddyzm ze współczesną psychologią głębi. Opisuje się je jako syntezę duchowości z psychologią – przy wykorzystaniu psychologicznych metod i wglądów zyskuje się zrozumienie natury ego w celu duchowego samorozpoznania i integracji.

Według Diamentowego Podejścia rzeczywistość jest widziana jako składająca się z trzech istotnych elementów – Bóg/Bycie/Duch – Dusza/Ja – Świat/Kosmos. Świat jest zewnętrzną manifestacją rzeczywistości – wielością fizycznych form, z jakimi się zapoznajemy.

Bycie jest wewnętrznym źródłem i prawdziwą naturą rzeczywistości.

diamentowe podejście

Brama do naszej duchowej natury

W Diamentowym Podejściu wszystko, czego doświadczamy, jest wykorzystywane jako brama do naszej duchowej natury.

Nie ma żadnych przekonań do zaakceptowania ani ideologii do przyjęcia — po prostu potrzebujemy szczerego pragnienia poznania prawdy o sobie. Łącząc uświęcone tradycją praktyki duchowe z nowoczesnym zrozumieniem psychologicznym, metoda ta pomaga umiejętnie przeniknąć przez zaciemnienia do wewnętrznego bogactwa i świetlistej głębi.

Kiedy angażujemy się w nauczanie i jego praktyki, nasze doświadczenie i życie zmienia się poprzez wiele wyzwalających przebudzeń, podczas gdy nasze osobiste wcielenie zaczyna wyrażać piękno, wielkość i potencjał tego, kim naprawdę jesteś.

Diamentowe Podejście oferuje ogromną i precyzyjną wiedzę o naturze rzeczywistości i procesie duchowej realizacji. Zamiast stawiać ostateczny cel lub warunek, wskazuje na otwarty, ciągły proces odkrywania. Nawet niedualne urzeczywistnienie jest uznawane za krok w kierunku większych tajemnic i form wolności. Prowadzi to do pogłębienia realizacji pełni bycia człowiekiem – istoty, która doświadczalnie obejmuje i wyraża całość kosmosu we wszystkich jego wymiarach fizycznych i duchowych. Naszym potencjałem jest być wolnym: być wszystkim, wszystkim lub w ogóle niczym, ponieważ żyjemy w prostocie zwykłego życia.

Esencja

Podczas gdy większość ścieżek duchowych postrzega Bycie jako uniwersalne, Podejście Diamentowe przywiązuje również dużą wagę do bardziej indywidualnego sposobu doświadczania Bycia, zwanego Esencją. Pojęcie Esencji jest podobne do hinduskiej idei Atman. Podczas gdy Bycie jest prawdziwą naturą całej rzeczywistości, Esencja jest jej częścią, która tworzy prawdziwą i osobistą naturę duszy. Jest doświadczana jako istotna, płynna Obecność, która może rozróżniać się na różne jakości lub aspekty, takie jak współczucie, siła, wola, radość, pokój, miłość, wartość, człowieczeństwo, osobowość, tożsamość i przestrzeń.

Teoria dziur

W miarę rozwoju naszej duszy staje przed nią podwójne wyzwanie: musi nauczyć się funkcjonować w świecie, pozostając jednocześnie połączonym z Duchem. Z różnych powodów, niektórych wrodzonych, a innych środowiskowych, powoli oddalamy się od naszej Esencji poprzez rozwój ustalonych wzorców percepcji i zachowań znanych jako osobowość lub ego. Każdy z tych wzorców lub struktur ego odłącza nas od określonego Istotnego Aspektu. Innymi słowy, jest zbudowany wokół „Dziury” tego aspektu. Badając jego strukturę, zarówno poznawczo, jak i doświadczalnie, ostatecznie konfrontujemy się z Dziurą i przechodząc przez nią odzyskuje się utracony aspekt.

A.H. ALMAAS

Nauczyciel duchowy, psycholog o interdyscyplinarnym wykształceniu, twórca nowej autorskiej metody duchowego rozwoju Diamond Approach (Diamentowe Podejście, Diamentowy Umysł), przywódca szkoły Ridhwan, działający głównie w Kolorado (Kalifornia).

Urodził się w Kuwejcie jako A. Hameed Ali. W wieku 18 lat przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, żeby studiować na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Podczas pracy nad doktoratem z fizyki nastąpił moment przełomowy w jego życiu i przeznaczenie powiodło go coraz głębiej w badania psychologicznej i duchowej strony natury ludzkiej. Rozpoczął poszukiwania syntezy metod współczesnej psychologii i starożytnych systemów samodoskonalenia.

Wynikiem jego zainteresowania prawdziwą naturą człowieka i rzeczywistości jest powstanie i rozwój Diamentowego Podejścia (Diamond Approach).

A.H. Almaas

„Jeśli naprawdę posiadamy to zaufanie, ten głęboki wewnętrzny relaks, to staje się możliwe przeżywanie naszego życia z miłością, ze świadomością bycia żywym, z przyjemnością czerpaną z tego, co dostarcza nam wszechświat, oraz ze współczuciem i dobrocią dla innych i samego siebie. Bez tego przeżywamy nasze życia w sposób wycofany, będąc w konflikcie z innymi i z samymi sobą, stając się  egocentrycznymi i egoistycznymi. Aby odnaleźć swoje pierwotne zaufanie, należy ponownie połączyć się z naszym naturalnym stanem, od którego zostaliśmy oddzieleni.”  A.H. Almaas

Praktyka Diamentowej Drogi

Diamentowa Droga to dynamiczna, ewoluująca nauka, która prowadzi do otwartości, wolności i realizacji wielu wymiarów naszego ludzkiego potencjału – zwłaszcza niesamowitych sekretów naszej duchowej natury.

Otwartość tego podejścia zachęca nas do skontaktowania się z naszym własnym wewnętrznym przewodnictwem – do odkrycia i wykorzystania naszego potencjału we własnym, unikalnym czasie i na swój własny sposób.

Umów się na spotkanie
    All right reserved Zofia Rybczak 2022