logo-200

Zen Coaching

Zen Coaching

Zen Coaching jest prostym, a zarazem mocnym narzędziem wspierania człowieka w docieraniu do jego prawdziwego potencjału.

W ten sposób możemy przeżywać życie doświadczając wewnętrznego spokoju, siły i radości, w naturalny sposób przyczyniając się do dobrostanu swojego i innych poprzez wchodzenie w kontakt z poziomu obfitości/pełni, a nie strachu i poczucia braku. Umożliwia nam to spełnienie, sukces, życie w poczuciu siły i szczęścia nie tylko w życiu osobistym, ale także w wymiarze społecznym i zawodowym, bez względu na role czy obowiązki, jakie przyjdzie nam pełnić.

Zen Coaching jest również procesem i zbiorem zasad, które określają jak wspierać innych w dotarciu do siebie samych i jak wzrastać jako ludzkie istoty.

Główny cel Zen Coachingu

Głównym celem Zen Coachingu jest wspieranie nas w rozpoznaniu naszej prawdziwej natury jako świadomości wraz ze wszystkimi istotnymi jakościami tej świadomości takimi jak wolność, miłość, siła, kreatywność, przestronność. Poprzez takie poznanie stajemy się mniej przywiązani do własnego mentalnego stanowiska oraz negatywnych ocen nas samych i innych osób, jak również bardziej wolni, aby żyć w sile, pokoju i pozytywnym wspieraniu siebie samych i innych.

Do praktycznych korzyścii zaliczamy przeżywanie życia w większej zgodzie z wołaniem naszego serca; życie naszym prawdziwym potencjałem, z większą pewnością siebie, kreatywnością i łatwością; jasną i bardziej inspirującą komunikację oraz możliwości przywódcze i wiele więcej. 

Zen Coaching jest również procesem i zbiorem zasad, które określają jak wspierać innych w dotarciu do siebie samych i jak wzrastać jako ludzkie istoty.

Cel Zen Coachingu jest osiągalny tu i teraz, w tym momencie, poprzez  zauważenie, pozwolenie i pełne doświadczenie tego, co przeżywamy w tej chwili. Nie ma potrzeby, aby czekać, nie ma potrzeby, aby szukać spełnienia w przyszłości. Spełnienie, łatwość i mądrość są esencją wszystkiego, co stanowi nasze doświadczenie  tu i teraz.      

Zen

jest obecnością, świadomością, uważnością, zrelaksowaną czujnością, prawdziwą naturą, życiem głęboko połączonym z jego esencją taką, jaka się odsłania i manifestuje z chwili na chwilę w zaskakujący i kreatywny sposób. 

Coaching

 jest sztuką wspierania w odkrywaniu własnych, wewnętrznych zasobów i odpowiedzi na własne pytania. Dzieje się to głównie poprzez głęboką, pełną szacunku umiejętność słuchania oraz zadawania ważnych pytań. 

Korzyści z Zen Coachingu

„Dla mnie Zen Coaching jest wyrazem zaufania życiu, mądrości klienta i uzdrawiającym mocom, a także potędze obecności i współodczuwania. Jest niczym rodzaj cieplarni w naszym umyśle.” (Marianne Strand)
 
Zen Coaching pomaga w głębszym połączeniu z samym sobą oraz z naszym prawdziwym źródłem mocy, mądrości i kreatywności.

Dokonuje tego poprzez wspieranie nas w odkrywaniu mocy osadzenia w chwili bieżącej oraz w doświadczaniu łatwości i spełnienia w bezwysiłkowym przepływie życia.

To przynosi korzyści we wszystkich sferach naszego życia –  naszych relacjach ze sobą oraz innymi, sukcesach w życiu zawodowym, naszych zdolnościach do działania w roli liderów, naszym zdrowiu i wielu więcej.
 

Odkrywamy jak możemy coraz częściej odpowiadać z mądrością zamiast reagować przy włączonym automatycznym pilocie, nawet w bardzo wymagających i trudnych sytuacjach.
Ci, którzy biorą udział w treningu Zen Coachingu, uczą się jak odkrywać lub pogłębiać własną zdolność pomagania innym w transformacji blokad wewnętrznych i jak uwalniać ich potencjał poprzez jakościowe słuchanie i proste, mocne pytania.

Założenia Zen Coachingu

Zen Coaching jest procesem słuchania i podejściem do życia, bazującym na następujących głównych zasadach:

Umów się na Zen Coaching
    All right reserved Zofia Rybczak 2022