logo-200

Moje Wewnętrzne Dziecko

Wewnętrzne Dziecko

O Warsztacie

Praca z Wewnętrznym Dzieckiem jest o głębokim pokochaniu siebie. O odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa oraz zaufania do siebie, ludzi i świata. Jest o wybaczeniu sobie, przeświadczeniu, że jestem wartościową osobą. O czułości do siebie i bliskości ze sobą. Odzyskaniu dostępu do radości, spontaniczności, ciekawości świata i odwagi sięgania po swoje marzenia. Pozwoleniu sobie na dawanie i otrzymywanie miłości. 
 
My sami,  już jako dorosłe osoby, możemy  zadbać o swoje Wewnętrzne Dziecko i dać mu to, czego kiedyś nie otrzymaliśmy od naszych opiekunów. Możemy stać się najlepszym rodzicem dla naszej Wewnętrznej Dziewczynki/Wewnętrznego Chłopca. Utulić je, ukochać, zatroszczyć się o nie. Możemy nakarmić się miłością, uważnością, możemy poczuć się zobaczeni, usłyszani, zaakceptowani, tacy jacy jesteśmy. Możemy dać sobie to, co oczekujemy, że da nam świat i inni ludzie. Nie musimy już chodzić głodni i spragnieni bycia ważnymi dla kogoś. Nie musimy już nikogo prosić o miłość i akceptację. Możemy napełnić swoje puste miejsca, naszą własną uwagą i miłością. I z tego miejsca, zadbania o siebie i o swoje dziecięce potrzeby, możemy wyjść do świata, wchodzić w relacje, uczyć się dawać i brać w kontakcie z innymi. W dorosły, harmonijny sposób.

Praca z Wewnętrznym Dzieckiem jest podstawą i bazą na drodze powrotu do siebie. Jest tą najbardziej owocną  w rozwoju osobistym. Najbardziej karmiącą i zbliżającą nas do samych siebie. Niezbędną na drodze do naszego spełnionego życia
 

Dary Wewnętrznego Dziecka

Od tego, jak się czuje Twoje Wewnętrzne Dziecko zależy poziom radości i spontaniczności jakiej doświadczasz w swoim życiu. To nasze zaopiekowane Wewnętrze Dziecko przynosi nam kreatywność, zabawę, ciekawość świata. Daje dostęp do lekkości, swobody, przyjemności, czerpania z życia pełnymi garściami. Przywraca odwagę do sięgania po własne marzenia, realizację swoich celów, sięganie po obfitość. 

Zaczynamy cieszyć się życiem, otwierać się na ludzi, nawiązywać głębokie, karmiące relacje. Uwalniamy się od powinności wobec innych, pozwalamy sobie na życie w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. Zaczynamy wierzyć w siebie i we własne możliwości.

Nasza dobra relacja z Wewnętrznym Dzieckiem wpływa na poziom naszego otwarcia na miłość. Na to, czy potrafimy bez lęku, lub pomimo lęku, wchodzić w związki. 

Przywraca poczucie bezpieczeństwa i szacunek do siebie. Zaczynamy świadomie dbać o siebie, o swoje dobro, samopoczucie, granice.

Przywraca nam dostęp do naszej sprawczości, brania życia ”we własne ręce.”

Moje Wewnętrzne Dziecko jest w istocie właśnie o tym. O pokochaniu siebie. O dorastaniu i o stawaniu na własne nogi. Po to, aby już nie czuć głodu miłości, a zacząć czerpać radość z życia.

To praca dla tych, którzy mają odwagę widzenia prawdy. Są gotowi stanąć na swoich nogach, przejąć odpowiedzialność za swoje życie i zacząć je kreować po swojemu.

„Zosia jest dla mnie w pracy terapeuty wzorem tego, jak kierować się duszą i sercem, a przy tym być bardzo profesjonalną i uważną.
W relacji terapeuta-klient, jest niedościgniona we wspieraniu otwierania emocji, przyjmowania ich jakimi są oraz integrowania ich w mozaikę życia.”

Ewa Jabłońska

„Kiedy myślę o pracy z Zosią to przychodzi mi na myśl jej skuteczność. Bez narzucania niczego, co nie moje, z delikatnością i w odpowiednim tempie. Czuję się słyszana, traktowana z uważnością. Wiedza i doświadczenie pozwalają jej tworzyć bezpieczne dla klienta środowisko zmiany. Polecam serdecznie.”

D.

Kiedy Twoje Wewnętrzne Dziecko potrzebuje opieki?

Każdy z nas ma w sobie Wewnętrzne Dziecko. To ta część nas, którą widzisz, gdy wracasz wspomnieniami do swojego dzieciństwa.

Jak wygląda Twoja mała Wewnętrzna Dziewczynka, mały Wewnętrzny Chłopiec?

Szczęśliwa, roześmiana, beztrosko zajęta zabawą?

Czy zapłakana, przestraszona, nieufna, osamotniona..?

Obraz tego dziecka (siebie małej/małego) nosisz w sobie przez całe życie, nie ważne ile masz i jak bardzo nie chcesz go widzieć.

Nasze doświadczenia z dzieciństwa wpływają na całe nasze życie. Krztałtują nas i stają się dla nas bazą, wspierają nas lub ściągają w dół. Od tego zależą nasze późniejsze relację, spełnienie zawodowe, finanse…
 

Ze względu na bardzo indywidualne doświadczenia w dzieciństwie oraz naszą osobistą reakcję na nie, trudno jest określić wszystkie możliwe objawy nieszczęśliwego Wewnętrznego Dziecka. Tymi najczęściej występującymi są;

Dlaczego chcę Ci towarzyszyć

Pragnę widzieć świat, w którym nasze Wewnętrzne Dzieci są zaopiekowane. W którym otwieramy się na miłość, dajemy miłość i otrzymujemy miłość. Odzyskujemy zaufanie do siebie, ludzi i życia. Otwieramy się na radość i przyjemność w życiu. Dużo się śmiejemy i patrzymy oczami pełnymi zachwytu.

Kiedyś usłyszałam słowa ‘’ wojny to zemsta niekochanych dzieci’’. Bo wojna, którą toczymy w nas, przenosimy na świat zewnętrzny. Dlatego ta praca jest tak ważna i podstawowa, tak głęboka i transformująca, nie tylko dla nas samych… Gdy widzisz kogoś pełnego nienawiści, pamiętaj, że on przede wszystkim nienawidzi siebie. Niszcząc innych, próbuje niszczyć siebie.

Pragnę żyć w świecie, w którym ukochiwanie siebie, swojego Wewnętrznego Dziecka, po trudnym dzieciństwie, będzie wręcz obowiązkiem w dorosłym życiu. Gdzie będziemy w tym wspierani i zachęcani do tego przez tych, którzy są obok nas.

Pragnę widzieć świat pełen ludzi, którzy mają odwagę popatrzeć na swoje rany i przejmują odpowiedzialność, aby o nie zadbać. Którzy kochają pomimo lęku, który widzą jaką drogę przeszli i doceniają siebie za to, ufają sobie i dbają o siebie.

Bo od relacji z nami samymi zależy relacja z innymi. Jak mamy dbać o innych, gdy nie jesteśmy nauczeni dbania o siebie? Jak mamy czuć się bezpiecznie z innych, gdy nie czujemy się tak w relacji z samym sobą?

Pokochajmy tą najważniejszą, najdroższą część nas samych. Już czas.

Somatic Experiencing

Dlaczego praca ze mną

Dorastałam w domu z bardzo trudną historią. Nie było w nim za dużo miejsca na szczęście, beztroskę i radość bycia dzieckiem. Potrzebowałam być odpowiedzialna i stać się „dorosła’’ bardzo wcześnie. Wiem, jak to jest mieć trudne dzieciństwo i wiem jak ogromny wpływ ma to na nasze późniejsze życie.
Wiem, jak dużo bólu może czuć nasze Wewnętrzne Dziecko, jak może być głodne miłości i ciepła, jakie strategie przetrwania potrafi mieć, aby bronić się przed bólem.. Gdy z różnego powodu niewidziane i niekochane, nie umie być beztroskie i szczęśliwe.

Droga do samej siebie zajęła mi wiele lat, była to bardzo konfrontująca droga… ale jakże owocna. Teraz umiem już zadbać o potrzeby mojej Wewnętrznej Dziewczynki. Potrafię się nią opiekować, dać jej poczucie bezpieczeństwa i miłość. 

Ogromnie cenie sobie pracę z Wewnętrznym Dzieckiem, ponieważ zmieniła głęboko moje własne życie.  Poziom poczucia bezpieczeństwa, radości i wolności jaki teraz mam w sobie, był możliwy jedynie dlatego, że odważyłam się pokochać moje Wewnętrzne Dziecko.

To jest możliwe również dla Ciebie, możesz się tego nauczyć. Przeszłam tę drogę i nadal nią idę, a teraz całe zdobyte doświadczenie, wiedzę i narzędzia mogę przekazać Tobie.

Będziemy to robić razem, w grupie, dołącz do nas i pozwól mi towarzyszyć Ci w Twojej własnej drodze Ukochiwania tej małej Istoty w Tobie.

Obejmowanie siebie

W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment w którym, potrzebujemy uświadomić sobie, że nasze dzieciństwo się skończyło i nikt, nigdy w naszym dorosłym życiu nie będzie w stanie dać nam tego, czego nie otrzymaliśmy jako dzieci od naszych rodziców. Od teraz tylko my możemy otulić to nasze niekochane, niewidziane, odtrącane, czy manipulowane Wewnętrzne Dziecko. To jest TYLKO nasza praca do wykonania.

To bardzo ważny moment, nad którym warto się pochylić. Dotknąć go. Opłakać. Uznać swój żal, rozczarowanie, niesprawiedliwość, niezgodę. Poczuć go do samego końca.

Od tego momentu możemy wyruszyć dalej, na spotkanie samego siebie. Możemy przestać oczekiwać już od innych ludzi, aby wypełnili naszą pustkę czy zajęli się naszymi niespełnionymi potrzebami z dzieciństwa. Nie wierzymy już w bajki o księciu czy księżniczce, który/a pokocha nas tak bardzo, że uleczy wszystkie nasze zranienia. Przestajemy handlować swoją energią, aby zaskarbić sobie akceptacje i miłość.

Uzdrawiając Wewnętrzne Dziecko stajemy się dorosłymi osobami, które teraz mogą zacząć przejmować pełną odpowiedzialność za swoje życie. Uświadamiamy sobie, że to od nas zależy jak będzie ono wyglądać. Od nas i od naszej relacji ze sobą i z tą częścią w nas którą czeka na bycie zobaczoną.

tu i teraz

„Pracę z Zosią mogę z całego serca polecić osobom, które doświadczają kryzysu psychicznego i emocjonalnego. Jej wrażliwość, zaangażowanie i prowadzenie daje przestrzeń na spotkanie się z własnymi emocjami i doznaniami w poczuciu wsparcia i obecności z jej strony.”

Izabela Cichocka

„Polecam Zosię z całego serca, energia Zosi i jakość prowadzonych sesji pomogła mi skontaktować się ze swoją wewnętrzną wrażliwością i miękkością, która jest tak ważna dla mnie. Nowa zdobyta świadomość otworzyła mi oczy i pomogła kierować sytuacjami dokonując najlepszego dla mnie WYBORU. Dziękuję.”

Małgorzata Nowicka

Informacje praktyczne

INWESTYCJA:

333 € (do 27.01.2023) płatne w całości lub w 3 ratach po 133 € miesięcznie.
444 € (po 27.01.2023) płatne w całości lub w 3 ratach po 168 € miesięcznie.

 
TERMIN:
Zaczynamy we środę 01.02.2023 (warsztat potrwa przez kolejne 3 miesiące).
 
MIEJSCE:
Platforma ZOOM oraz specjalna grupa na Facebooku, link zostanie przesłany do osób biorących udział w warsztacie.
 
DODATKOWE INFORMACJE:
kontakt@zofiarybczak.com

*Do warsztatu możesz dołączyć również w ramach Mentoringu, czyli współpracy ze mną 1:1. Szczegóły TUTAJ.


Zofia Anna Rybczak

Terapeutka traumy metodą Somatic Experiencing, terapeutka pracy z ciałem, Zen Coach, Life Coach, nauczycielka Vedic Art (twórczej metody odkrywania swojego potencjału i życiowego celu), Art Therapy Life Coach, trenerka rozwoju osobistego.

Od wielu lat oferuje sesje indywidualne na żywo/online, prowadzi warsztaty terapeutyczno-rozwojowe, kręgi kobiet oraz medytacje w Polsce, w Holandii oraz online.

Łączy mądrość dawnych kultur z najnowszymi odkryciami i metodami naukowymi tak, aby klient jak najpełniej dotarł do poczucia własnej mocy i sprawczości, odnalazł radość i harmonię w życiu.

Wykorzystuje różne nurty pracy z ciałem i ze świadomością ciała, terapię traumy somatic experiencing, szamanizm, ustawienia, pracę z cieniem, archetypy, zen coaching, focusing, porozumienie bez przemocy (NVC), coaching koaktywny, metodę Lowen’a, podejście dociekania Diamond Approach (A.H. Almaas), medytacje i inne.

ZOBACZ WIĘCEJ

All right reserved Zofia Rybczak 2022